Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

szafirowa--jaskolka

wpisy na blogu

Docieplenie poddasza

Data dodania: 2014-05-26
wyślij wiadomość
Drodzy Jaskółkowicze,

Jeśli jesteście już po dociepleniu poddasza, być może pamiętacie ile zamawialiście wełny. Byłem dziś na budowie i wyszło mi 106 mkw wełny, 40 płyty osb . Czy to realne???? Mamy zamiar dać wełnę grubości 15+10 cm. Do tego dojdą folie, profile, sznurek, płyta kg, robocizna. Ile to Was kosztowało ???Próbuje się przekopać przez blogi - póki co zawiesiłem kompa 3 razy :( wrrr
Z góry dzięki za każde info.
Dziś ekipa gazowników wpadła na godzinę by przestawić szafkę, bo jak się okazało była o metr nie w tym miejscu, gdzie powinna stać. Geodeta stwierdził, że gazownia nie odbierze, a nowe papiery to ....... i jeszcze ciut ciut. My jednak nie mamy czasu - wg. umowy za miesiąc temat powinien być zamknięty.
Pozdrawiamy gorąco ze świeżo podlanej i schnącej posadzki.smiley

Wylewki - szybka fotorelacja

Data dodania: 2014-05-21
wyślij wiadomość

W poniedziałek przyjechała ekpia do wylewk. Co prawda miało to być tydzień wcześniej, ale i tak nie zdążyłem posprzątać do końca. Na szczęscie zaczeli od góry (tam było sprzątnięte) ja w tym czasie na dole wymieniłem część osłonówek od wody i c.o., bo niestety zostały zadeptane w międzyczasie i wymiotłem co się dało. Ekipa pięciu osób uporała się z tematem w 10 godzin. Styropian austrotherm lambda 0,037; świeżutki cement II  oraz  piasek (trudno mi powiedzieć, ile go poszło bo z pełnej wywrotki trzykołowej zostało tak 20% - będzie na wyrównanie terenu). Do wody dodawany był dodatek z włókien - ale już nie pamiętam jak się nazywał. Siatka zbrojenowa - standard 10x10 cm. Wylewka mixokretem, dotarcie maszyną elektryczną.  Aha, grubość wylewek niemal projektowa (dół 17, góra 10, spadek w garażu 5 cm na całej długości). Oczywiście ani na stropie ani na płycie betonowej na dole poziomu idealnego nie było (2-3 cm), ale nie było tragedii. Teraz tylko pielegnować :). Pierwsze podlanie było wczoraj późno wieczorem więc dobrze się nie przyjżałem. Wody dużo nie poszło - raczej szybko stanęła.

2Komentarze
kamama  
Data dodania: 2014-05-23 14:40:49
Widze, że nie próżnujecie, coraz blizej konca,super! czy możesz zdradzic koszt wylewe bo my równiez w przyszłym miesiacu bedziemy dziłac w tym temacie.pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-25 11:26:28
zobacz zakładkę koszta - uzupełniam na bieżąco. 49 z materiałem
odpowiedz
Odpowiedź do kamama

Jak gazyfikowano polską wieś.

Data dodania: 2014-05-10
wyślij wiadomość

Od 28 kwietnia mamy coś na kształt instalacji gazowej. Celowo piszę "na kształt" bo ogarnięcie tematu gazowego nie jest proste, mimo że przewód z gazem leży przy samej działce. Najpierw minęły nam warunki, potem jakiś problem z mapką. Z umową też coś było. W końcu wynajeliśmy firmę, która to załatwia. Miało być w zeszłym roku, ale wiadomo - tynki spadły więc i gaz też....W każdym razie teraz też brakuje czegoś w papierach, ale widać koniec tej batalii. W całej tej sytuacji muszę przyznać się do błędu. Nie wiem co mnie podkusiło, ale zamiast zrobić obejście dookoła budynku na zewnątrz z wyjściem przez mur w kotłowni i drugim w kuchni wymyśliłem taki przebieg jak widać na fotkach (czyli w kotłowni po kominie do góry, przejście przez ścianę na klatkę schodową, dalej przez korytarz do podciągu i kuchni po śacinie od łazienki zejściem w rogu i dalej pod oknem). No cóż spróbujemy po wszystkim coś z tym zrobić ;) - pomysły są. Sama instalacja została wykonana w jeden dzień. Sprawdzona na mydliny (to bardzo ważne !!!) trzeba było poprawić jeden spaw w kotłowni. Następnie próba szczelności. Wszystko wygląda ok. Teraz trzeba czekać na resztę frmalności, potem gazownia zakłada licznik, rozliczenie wykonawcy, podpisanie umowy na dostarczenie paliwa gazowego i można liczyć  na zwot części, którą powinna wybudować gazownia. Pozostaje kwestia pieca. Na razie wiadomo tyle że będzia miał 14 kW (tak jak kominek) reszta jest wielką niewiadomą :))

szafirowa--jaskolka Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1429
Komentarzy: 26
Obserwują: 11
On-line: 9
Wpisów: 29 Galeria zdjęć: 111
Projekt JASKÓŁKA I
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - powiat Nowy Dwór Maz.
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2012 wrzesień